Wybór odpowiednich butów

2016-06-12 12:29

Wyszukując stosownych butów można poczuć się jak szukając przysłowiowej igły w stogu siana. Jakie powinny być perfekcyjne buty do biegania? Jakie będą właściwe do treningu na siłowni? Jakie ubrać do gry w piłkę nożną? To tylko niektóre z zapytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć. Jest jeszcze jedno: gdzie można odnaleźć dla siebie obuwie? Cóż, poniższe wiadomości mogą stać się dla Ciebie nadzwyczaj pomocne.

Do biegania

Jeśli chodzi o bieganie musisz {określić w jaki sposób to robisz. Znając własny chód będziesz w stanie określić dwa istotne elementy: stabilność i amortyzację. Stabilność będzie chronić stopy przed zbędnymi ruchami, które mogą prowadzić do utraty zdrowia. Amortyzacja odpowiedzialna jest za absorpcję wstrząsów, ażeby te nie wpływały na organizm. Osoby chore na płaskostopie potrzebują większej stabilności i amortyzacji.

Piłka nożna

Wybór właściwych butów do gry w piłkę nożną jest niezmiernie skomplikowany. Jeśli sport ten będzie uprawiany na murawie najlepiej wybrać buty z plastikowymi ćwiekami. Metalowe kolce będą właściwe na błotniste lub brudne boisko. Jeśli będzie się biegać po sztucznej trawie kołki powinny być mniejsze. Powodem jest to, że sztuczne powierzchnie mają tendencję do „trzymania” się butów. Niższe buty zwiększają mobilność.

Koszykówka

Jednym z głównych czynników wpływających na obuwie jest pozycja, na której się gra. Jeśli jest się zawodnikiem grającym z przodu pożądane będą buty z dużą amortyzacją i stabilnością, aby chronić nogi.

Na co dzień

Wybór butów na co dzień jest ponoć najprostszy. W takim przypadku nie oczekujemy od nich przesadnej amortyzacji i stabilizacji.

Powrót