Szukasz ergonomicznych butów? Oto porady, które Ci w tym pomogą

2016-06-12 12:29

Buty mogą być bardzo atrakcyjne ze względu na design, natomiast faktem jest, iż nie każde obuwie koniecznie musi być komfortowe dla Twoich stóp. Niektóre będą czarować swoim designem, ale po kilku godzinach w nich spędzonych zaczniesz czuć ból. Jedynym sposobem na rewelacyjny design i poczucie pewności siebie jest skoncentrowanie się na komforcie. Jest kilka rzeczy, które możesz uczynić ażeby zweryfikować, że nabywasz najbardziej wygodne buty dla Twoich stóp.

Wskazówka 1 - Zdecyduj się na noszenie butów z zaokrąglonymi „nosami”. One są najlepsze, bo zapewniają, że palce nie będą zmuszane do nienaturalnych pozycji, które będą dla nich niedogodne. Można też wybrać okrągłe albo kwadratowe, o ile będziesz pewien, że będzie w nich wystarczająco dużo miejsca.

Sugestia 2 – Przed kupnem zweryfikuj, czy buty nie są dla Ciebie za ciężkie. Jeżeli są cięższe niż zwykłe obuwie to mało prawdopodobne że będzie się w nich dobrze chodzić. Z uwagi na to, iż możesz być na nogach cały dzień powinieneś decydować się na lekkie obuwie, ażeby zbyt nie obciążać nóg.

Podpowiedź 3 – Spróbuj spaceru na twardej powierzchni. Wzmocniona wykładzina w większości sklepów obuwniczych może sprawić, iż będziesz w stanie stwierdzić, czy w przyszłości będą one komfortowe. Przed zakupem spróbuj więc pospacerować na powierzchni jak kafelki bądź drewno.

Podpowiedź 4 – Rozważ odpowiednią amortyzację pod stopami w butach. Musisz upewnić się, że będziesz miał miękką podeszwę. Możesz to sprawdzić błyskawicznie przez „stukanie” podeszwą o podłogę. Dźwięk jak pukanie do drzwi oznaczać będzie, iż but nie posiada właściwej amortyzacji.

Powrót